Hoe blijf je als pensioenuitvoeringsorganisatie toekomstbestendig?
De overgang naar het nieuwe pensioenstelsel is volgens Sebastiaan van den Dries, CEO van AZL, veel meer dan een technische operatie. Pensioenuitvoerders moeten tegelijkertijd bestaande dienstverlening in de lucht houden én bouwen aan een nieuwe manier van pensioenuitvoering. Voor AZL betekende dat de keuze voor een volledig nieuw IT-platform in plaats van het aanpassen van bestaande systemen.
Volgens Van den Dries vormt juist die investering de basis voor de toekomst. Het nieuwe platform moet niet alleen de overgang naar de Wet toekomst pensioenen ondersteunen, maar ook ruimte bieden voor verdere digitalisering, datagedreven dienstverlening en toepassingen van artificial intelligence. Daarbij profiteert AZL van de samenwerking binnen NN Group op terreinen als cloudtechnologie, cybersecurity en risicomanagement.
Tegelijkertijd verandert ook de pensioenmarkt zelf. Door de voortdurende consolidatie neemt het aantal pensioenfondsen af, waardoor schaalbaarheid en efficiënte uitvoering steeds belangrijker worden. AZL kiest daarom bewust voor de positie van zelfstandige multi-client pensioenuitvoerder die verschillende typen pensioenfondsen bedient.
Van den Dries verwacht dat de sector de omvang van de pensioentransitie nog altijd onderschat. De ervaringen die AZL inmiddels heeft opgedaan met de eerste migraties worden gebruikt om volgende overstappen efficiënter en voorspelbaarder uit te voeren. Daarmee wil de organisatie de komende jaren een belangrijke rol blijven spelen in de succesvolle invoering van het nieuwe pensioenstelsel.