FNV-voorzitter Hans Spekman emotioneel over verhoging AOW-leeftijd
Het is onrechtvaardig. Mensen die niet zo rijk zijn – en zeven jaar eerder doodgaan – kruipen nu al naar de pensioenleeftijd toe", aldus Spekman.
Het kabinet stond direct met 1-0 achter toen uit de eerste plannen bleek dat de verhoging van de AOW-leeftijd als reële optie wordt gezien. Door de stijgende levensverwachting komt het pensioenstelsel financieel onder druk te staan, waardoor ingrijpen volgens de coalitie (D66, VVD en CDA) noodzakelijk was. Daarmee gingen ze in tegen het pensioenakkoord uit 2019.
Het plan stuitte op stevige weerstand in de Tweede Kamer en bij vakbonden, die vrezen dat vooral mensen met zware beroepen de gevolgen dragen. Na weken van kritiek en politieke druk besloot staatssecretaris Hans Vijlbrief (D66) het voorstel onlangs in de ijskast te zetten. Daarmee is de verhoging voorlopig van de baan, maar zeker niet uitgesloten.
[....]