Is een pensioenleeftijd nog relevant?
Niet alleen is de AOW-leeftijd schuivende, ook de werkgeverspensioenleeftijd van 68 jaar is eigenlijk niet meer zo relevant. Immers, na de Wet toekomst pensioenen (Wtp) heb je een ‘pot met pensioengeld’ en die is bepalend voor de hoogte van het pensioen op het moment van ingang.
Terwijl er voor de Wtp herrekend moest worden als het pensioen eerder of later inging dan de ‘genoemde pensioenrichtleeftijd’ (van dus bijna altijd 68 jaar).
Daarnaast is, mede gezien de krappe arbeidsmarkt, en ook de wens van velen om langer door te werken, er niet meer echt sprake van één vaste pensioenleeftijd, waarop een werknemer fulltime met pensioen gaat.
Pensioenontslagbeding
Het pensioenontslagbeding geeft de mogelijkheid om op AOW-leeftijd, maar dat kan ook de werkgeverspensioenleeftijd zijn, de arbeidsovereenkomst van rechtswege te beëindigen. Wat op zich natuurlijk vreemd is bij een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd, die eigenlijk alleen eindigt bij overlijden of ontslag (nemen of krijgen). Als hier dus geen gebruik van wordt gemaakt dan loopt de arbeidsovereenkomst ongeacht of de werknemer AOW en pensioen krijgt gewoon door. Vroeger ‘gebeurde’ dat dus niet, tegenwoordig ligt dat anders.
[....]